Ta vikend je bil en izmed bolj pestrih, kar se tiče športnega dogajanja in s ponosom lahko rečemo, da so se prav na vseh prireditvah pojavile barve Triatlonskega kluba Ljubljana:

11.6. – Dnevnikov triatlon za pokal Istre

12.6. – 5150 Triatlon Celovec

11.6. in 12.6. – Maraton Franja BTC City 2011

3. Rabski triatlon, 11.6.2011

Na vročem Rabu je v soboto 11.6. potekal olimpijski triatlon, ki se ga je v štafetni zasedbi udeležil ženski del TKL-ja: Beti, Špela in Klara ter solo Mitja Mori. Prav vsi so si v vročem dnevu priborili medalje (štart je bil ob 15h):

TKL Štafeta (Beti, Špela, Klara)              –          3. mesto med vsemi štafetami

Mitja Mori                                             -          3. mesto absolutno.

Zmagal je Slovenec, Jaroslav Kovačič iz TK Krško.

Rezultati

Dnevnikov triatlon za pokal Istre, 11.6.2011

V soboto je v Kopru potekala tudi 2. tekma za slovenski pokal, in sicer Dnevnikov triatlon za pokal Istre. Tekmo sta v sodelovanju organizirala Dnevnik in ŠD 3Šport. Tekmovalci so se lahko pomerili cici triatlonu, v super šprint triatlonu ter na šprint razdalji. S klubskih vrst so se tekme udeležili: Matic Modic, Luka Zajc, Kordič Barbara, Andrej Trkman, Sandi Selan, Erhovnic Tomaž, Max Stopar in Berce Lana.

Z odličnim nastop je presenetil Matic Modic, ki je v absolutni konkurenci osvojil 7. mesto ter 4. mesto med člani I. Ponovno je na triatlonskih tekmah prisotna tudi Barbara Kordič, ki je bila 4. ženska absolutno, v svoji kategoriji pa je pobrala zlato. Luka Zajc je osvojil 29. mesto absolutno in 13. med člani II. Medalje sta za TKL osvojila še Andrej Trkman s 1. mestom med veterani IV, Erhovnic Tomaž s 3. mestom prav tako med veterani IV ter Max Stopar z 2. mestom med veterani V.

Posebna pohvala gre Lani Berce letnik 2002, ki je kot najmlajša predstavnica TKL-ja na tekmi, na svojem prvem triatlonskem nastopu osvojila odlično 4. mesto med cicibankami. Bravo Lana! Na tekmi pa se je s svojim prvim triatlonom spoprijel tudi Sandi Selan. Na triatlonu za vsakogar je osvojil skupno 8. mesto ter srebrno medaljo v svoji kategoriji.

Sandi je povedal:

»Štartal prvič. Veliko treme, živcev, pa je vseeno gladko potekalo. Prijavil sem se na kratko razdaljo, kot mi je predlagal Miha (k sreči sem ga poslušal).

Plavanje me je najbolj skrbelo in to upravičeno. Ko sem prišel iz vode je bil glavni del za mano. Na kolesu sem izgubljeno pridobil, pri teku pa ravno tako. Prehitel me ni nihče, tako da sem na koncu pristal na 2. mestu (skupno 8. mesto). Zadovoljen sem stal na stopnički, nova medalja za TKL in še večje veselje za bodoče treninge. Ne bom odnehal!!!«

Matic Modic                   1:02:55            7. mesto absolutno        4. mesto člani I

Luka Zajc                      1:07:43            29. mesto absolutno      13. mesto člani II

Andrej Trkman              1:09:17            37. mesto absolutno      1. mesto veterani IV

Tomaž Erhovnic              1:13:42            67. mesto aboslutno       3. mesto veterani IV

Max Stopar                    1:29:20            114. mesto absolutno     2. mestoveterani V

Barbara Kordič              1:10:22            4. mesto absolutno        1. mesto članice II

Lana Berce                   0:12:23            4. mesto med cicibankami

Sandi Selan                   0:38:22             8. mesto absolutno         2. mesto v katgoriji (triatlon za vsakogar)

Kaj je o tekmi povedal Luka:

»Pred dvema tednoma mi je umrla mami in vse je izgubilo smisel za trenutek. Po nekajdnevnem tavanju in brezupu se vendarle odločim za nastop v Kopru, čeprav mi ni bilo ne do treninga ne do hrupne prireditve. Odločitev, da se tekmovanja udeležim se izkaže za odlično izbiro. Triatlon je res zakon !

Oblečem svoj petnajst let star neopren in skok v morje, ki je imelo po besedah organizatorja 21 stopinj?! Na štartu je lepo število tekmovalcev obetalo super dirko. Po začetnem prerivanju kmalu ujamem svoj ritem in odplavam proti prvi menjavi, kjer nastane zelo komična situacija. Pri odpenjanju zadrge neoprena mi ta ostane v roki in nikakor se ne morem sleči. Če je zadrga hin naj bo še neopren in ga v stilu uličnih pretepačev strgam s sebe... Vse skupaj mi vzame veliko časa, energije in še več živcev. Na kolesu čista uživancija, fajn trasa veliko menjav in zadnje dva kroga od štirih odpeljem z res dobro skupino. Druga menjava mi odlično uspe in tek začnem z Kregarjem, vendar tek z njim ni trajal prav dolgo. Vročina, sopara in odsotnost na treningih zadnjih štirinajst dni sta opravila svoje. Polivam se z vodo, pijem, nič več mi ne pomaga, čist omagam, tempo okoli petih minut na km. Končno cilj. Vesel ker sem se za trenutek, čeprav je bilo težko zelo sprostil in ja, zelo je pomagalo.

Na štartu kar nekaj tkljevcev, žal nikogar nisem poznal. Je bilo pa veselje gledat Matica, kako z lahkoto drži močan ritem na teku.

Spet se veselim novih tekem in novih treningov.«

Rezultati

5150 Triatlon Celovec, 12.6.2011

V Celovcu je potekala nova serija pod okriljem Ironman, in sicer 5150, ki v bistvu predstavlja olimpik triatlon 1,5km plavanja + 40km kolesa + 10km teka = 51,50km. Za razliko od ostalih serij, se tu seštevajo razdalje v km in ne v milijah, da ne bo kdo čudno gledal kaj pomeni številka 5150. Na tekmi smo imeli enega predstavnika, in sicer Tomija Martinjaka, ki je osvojil 21. mesto med M30-34.

Plavanje           Kolo                 Tek                  SKUPAJ

Tomi Martinjak          0:29:09            1:13:23            0:43:26            2:29:49

Rezultati

30. Maraton Franja BTC City Museew Classic, 11. in 12.6.2011

Ta vikend je potekal tudi tradicionalni kolesarski maraton Franja. Cel vikend je bila Ljubljana polna kolesarjev, prav za vsakogar pa se je našel tudi kakšen športni dogodek:

BTC City preizkušnja za otroke (1500m)

Poletov družinsko šolski maraton za vsakogar 25km,

Mali maraton Franja 97km

Maraton Franja BTC City – Johan Museeuw Classic 156km.

Na najdaljši različici sta se pomerila: naš novi član Uroš Stele, ki je v klub prinesel tudi novega vetra, sploh kar se tiče organizacije kolesarskih rund, s številko 757 je s 156-kilometrsko progo opravil v 4:55:34 ter Matjaž Murovec, ki je veliko Franjo prevozil v 4:58:04.