Jana in Urh evropska prvaka v akvatlonu, Cologne, 27. junij

Odlična nastopa in zasluženi zmagi

Jana: "Zmaga je zame nagrada za vso delo, trud, zgodnja jutranja vstajanja, veselja do triatlona, predvsem pa velika motivacija za naprej. Kakšni so občutki? Mislim, da še nisem čisto dojela kaj to pomeni vendar pa sem bila v prihodu v cilj neizmerno srečna in zadovoljna. Cilji, želje? Nabiranje čim več izkušenj, tehnično izboljšanje na kolesu in s tem postopoma začeti tekmovati na večjih tekmovanjih, lepo napredovanje brez poškodb, glavni cilj pa seveda Tokio 2020."

Urh: "Na svojo prvo evropsko tekmo sem se z reprezentanco odpravil popolnoma brez pričakovanj. Na tekmo sem odšel po izkušnje, seveda pa to ni pomenilo da nisem šel full gas. Po malo cikcak plavanju ki mi je vzelo nekaj sekund sem iz vode prišel ne preveč utrujen in sem začel z tekom, kjer so bile noge presenetljivo dobre. Ker konkurence nisem poznal sem popolnoma brez taktike tekel v filter do konca, kjer mi je uspelo v ciljnem sprintu za sabo pustiti kar nekaj konkurentov. Ko sem prišel čez cilj nisem vedel niti približno na katerem mestu sem, dokler mi Mandič ni prišel povedati čez nekaj časa da sem 1. med mladinci, on pa je bil 3."

Vesela novica prihaja iz Nemčije kjer sta na evropskem prvenstvu v Cologne-u Jana Koradej (U23) in Urh Klenovšek(mladinci) postala evropska prvaka. Uspeh je dopolnil Mark Mandič s 3. mestom med mladinci in Nik Kojc s 5. mestom med mladinci. Akvatlon je bil speljan kot 1000 m plavanja in 5000 m teka.

Nik Kojc je z odličnim plavalnim delom prišel iz vode absolutno kar na 2. mestu, Urh Klenovšek in Mark Mandič pa sta plavalni del zaključila kot 13. in 19. ter se z odličnim tekom prebila do 11. in 16. mesta v absolutni konkurenci, Nik Kojc pa je zasedel končno 19. mesto v absolutni konkurenci vseh profesionalnih tekmovalcev.  V kategoriji mladincev pa sta Urh in Mark oba stopila na zmagovalni oder. Urh je postal mladinski evropski prvak, Mark pa se je kljub rosnim letom povzpel na 3. mesto. Absolutni zmagovalec med fanti je postal Čeh, Tomas Svoboda.

Ne glede na to, da smo imeli med dekleti le eno predstavnico, Jano Koradej, je le-ta s konkurenco pometla kot za šalo in prav tako kot Urh stopila na najvišjo stopničko in si prislužila naslov evropske prvakinje v akvatlonu v kategoriji U23. V absolutni razvrstitvi je Jana osvojila neverjetno 2. mesto. Že po plavalnem delu je bila Jana na odličnem 2. mestu in le-tega ohranila do konca. Čeprav ji je Čehinja na koncu že močno »dihala za ovratnik« je iz sebe iztisnila še nekaj energije in v hitrem tempu (2. čas teka) tudi dokončala današnje tekmovanje in tako tudi s tekaškim delom opravila odlično. Med dekleti je absolutno zmagala Britanka, Hannah Kitchen.

Rezultati: mladinciU23-ženske