Lep "rumen" začetek triatlonske sezone v Kopru, 12. junij

Katja 3. na DP v standard triatlonu in zmaga Ula na supersprintu

Zelo lep začetek triatlonske tekmovalne sezone s plavanjem v morju in sončnim vremenom v Kopru je minil v znamenju premagovanja svojih strahov za najmlajše, ki so prvič nastopili na tekmovanju, odličnih nastopov starejših dečkov, kadetov in mladincev ter samo enega nastopa na standard razdalji, ki je štela za državno prvenstvo. No, pa pričnimo s slednjim in čestitajmo Katji Hočevar za doseženo 3. mesto na državnem prvenstvu v standard triatlonu :-). Razmere na standard triatlonu so bile težavne, saj smo bili v zadnjih dveh mesecih navajeni vsega drugega kot pa vročine.

Na supersprint razdalji se je med mladinci Ul Denša vsem odpeljal že na kolesu in na teku lepo zadržal prednost in suvereno zmagal. Med mladinkami je bila na supersprintu najboljša Zala Zupančič na 9. mestu.

Med kadeti in kadetinjami smo osvojili 50 % vseh odličij :-). Domen Bratun je bil na 2. mestu, 2. mesto je zasedla med kadetinjami tudi Zoja KotnikLuna Sraka pa je bila 3. Med starejšimi dečki in deklicami je bilo nekaj prvih nastopov na razdalji supersprint in kar veliko treme, saj so nastopili s svojimi vzorniki v klubu. Opravili so odlično, suvereno in se že čez 30 minut na polno lovili po plaži :-). Maks Mori je zgolj za dve sekundi zgrešil stopničke, med puncami je Iva Slanič stopničke ujela ;-).

Najslajše puščamo za konec. Za nas so med cicibani in mlajšimi dečki in deklicami zmagovalci VSI: eni so premagali strah in nastopili, drugi so že rutinerji, tretji so pustili srce na progi, četrti so opravili s prvim akvatlonom, ampak vsi so bili veseli. Ampak dajmo se malo napihovati kot skupina: 50 % vseh medalj smo osvojili med cicibani (beri 3 od 6), 50 % smo jih osvojili tudi med mlajšimi dečki in deklicami (beri 3 od 6) in še eno za povrh v akvatlonu za vse. Rumeno bela barva je bila povsod: na tekmovanju, v vodi, v peskovniku, na sladoledu, na stopničkah in tudi na mestnem kopališču.

Naj se triatlonska, duatlonska in akvatlonska sezona nadaljuje! Se vidimo 20. junija v Brestanici na DP v akvatlonu!