Dobili smo nove državne prvake v super sprint triatlonu

Tekmovanje popestrili tekmovalci kampa evropske triatlonske zveze

Prvi dan triatlonskega festivala v Ljubljani je bil namenjen državnemu prvenstvu za kategorije starejših dečkov in deklic, kadetov in kadetinj ter mlajših mladincev in mladink. Videli smo zelo zanimiva tekmovanja, saj so na tekmovanjih nastopili tudi udeleženci triatlonskega kampa evropske triatlonske zveze, ki so ta teden preživeli zelo aktivno v Radovljici. Tekmovalni dan so sicer začeli najmlajši s triatlonom za cicibane in mlajše dečke in deklice, zaključili za ga pa rekreativci na akvatlonu in triatlonu za vsakogar. Tradicionalno se je odvilo tudi medijsko državno prvenstvo, kjer smo dobili novega državnega prvaka.

Rezultati - Timing Ljubljana

Med starejšimi dečki je bil najhitrejši Maks Mori (TK Ljubljana), med deklicami pa Enja Martinšek (TK Ljubljana). Oba sta si naslova državnih prvakov priborila z odličnim tekaškim delom, ki je tokrat bil za starejše dečke in deklice dolg 1 km. Pred tem so morali preplavati 250 m in prekolesariti 4,8 km. Drugi med v kategoriji starejši dečki je bil Grega Navodnik (TK Velenje), tretji pa Gaber Lučovnik (TK Ljubljana). Med starejšimi deklicami si je drugo mesto pritekla Anina Kirbiš (TK 3LIFE), na tretjem mestu pa je bila Iva Slanič (TK Ljubljana).

Med kadeti je bil najhitrejši Marcel Pavlin (TK Utrip), med kadetinjami pa Anja Bezlaj (TK 3LIFE). Oba sta zmagala v državnem prvenstvu zelo suvereno, medtem ko pa je bilo tekmovanje v odprti kategoriji bolj napeto, saj je Marcel drugouvrščenega Miksa Meijersa iz Latvije prehitel zgolj za 5 sekund, medtem ko pa je Anja morala priznati premoč Kaisi Evelini Keranen iz Finske in Eltrin Etverk iz Estonije. Na državnem prvenstvu se je med kadeti na drugo mesto zavihtel Nace Mlakar (TK Utrip), na tretje pa Adam Vidmar (TK Ajdovščina). Za Anjo pa sta se uvrstili Tinkara Prelesnik (TK Inles Riko Ribnica) in Isa Valič (TK Ajdovščina).

Med mlajšimi mladinci je Nevan Vimos Kocbek (TK Ljubljana) suvereno odpravil konkurenco in postal državni prvak in zmagal tudi v odprti absolutni kategoriji. Med mlajšimi mladinkami Luna Sraka (TK Ljubljana) po dobrem plavalnem in kolesarskem delu na tekaški progi ni dopustila presenečenja in si pritekla naslov državne prvakinje. Kadeti in mlajši mladinci so nastopili na razdalji 350 m plavanja, 8 km kolesarjenja in 2 km teka. Za Nevanom se je na drugo mesto med kadeti na državnem prvenstvu uvrstil Jurij Žagar, na tretje pa Taj Žagar (oba TK Inles Riko Ribnica). Za Luno je bila na drugem mestu Tinkara Stres (TK Ajdovščina), na tretjem pa Sara Navodnik (TK Velenje).

Najmlajši so se pomerili na 50 m plavanja, 1,6 km kolesarjenja in 500 metrov teka in videli smo veliko nasmejanih bodočih športnikov. Nekoliko starejši in sicer mlajši dečki in deklice pa so morali preplavati 100 m, prekolesariti 3,6 km in preteči 650 metrov. Odlična energija, velika želja, utrujeni otroci in veliko sladoleda je bil krasen zaključek otroških tekmovanj.

Med medijci je postal državni prvak Luka Potočnik, pred Robertom Kukovico, medtem ko pa je Marko Potrč po zaostanku po kolesarskem delu in poškodbi na teku odstopil.

Zelo lepo izkušnjo so imeli tudi udeleženci kampa evropske triatlonske zveze, ki so zelo popestrili tekmovanja. Z odličnimi nastopi so zaključili enotedenski razvojni kamp v Radovljici in se že jutri vračajo domov. Videli smo udeležence iz Finske, Estonije, Latvije, Malte, Srbije in Kosova.

HVALA vsem sponzorjem za zelo bogate nagrade, s katerimi smo razveselili tekmovalke in tekmvalce.